Cyklonraport 6-12.08

Początek bardzo długiego weekendu to dla naszych zawodników starty w Mazovia MTB Marathon oraz XTerra w Krakowie. Na edycji Mazovii w Ełku na dystansie fit Robert zajął trzecie miejsce w kategorii natomiast dla Marty 4 miejsce było przygrywką do Gwiazdy Północy, której ełcka edycja była pierwszym etapem, a kolejne trzy odbyły się w kolejnych kilku dniach. O całej Gwieździe w kolejnym raporcie. Na XTerra z kolei wystartował Łukasz Danielak i także zajął dobre, 7 miejsce w kategorii.

Marta:
Pierwszy etap Gwiazdy Północy, który zarazem stanowił jedną z edycji Mazovia MTB Marathon, zaskoczył mnie stopniem trudności. Spodziewałam się płaskiej, szybkiej trasy bez większych wyzwań technicznych i uzyskania czasu w okolicach 2-2:15h na 55km trasie. Tymczasem okazało się, że trasa, choć skrócona z planowanych 55 km do 47km, ma sporo przewyższeń (prawie 400m) i dużo elementów rodem z XC - malownicze, wijące się singletracki, ostre, krótkie podjazdy, strome zjazdy, korzenie i śliska nawierzchnia - kawałki prawie jak z maratonów w Świętokrzyskim, jedyne czego brakowało to śliskich kamulców ;) W dodatku po tym, jak cały poprzedni dzień lał deszcz, było sporo błota - na szczęście wszystko było przejezdne. Stąd wcale nie jechało się łatwo i prognozowany czas przejazdu wydłużył się do 3h bez kwadransa. Wjechałam na metę mocno umęczona ale zadowolona bo trasa była naprawdę bardzo fajna i świetnie się na niej bawiłam. Nie nastawiałam się na żaden konkretny wynik dlatego bardzo ucieszyłam się z 4 miejsca w kategorii.


Paweł w międzyczasie wybrał się w góry, skąd wzywał pomocy - najpierw o szytki, potem o bidony...Wyniki:


Mazovia MTB Ełk 12.08m.openm.kat
Marta Krzymowska (1/2 pro)114
Robert Szymański (fit)773
XTerra Poland Kraków 12.08m.openm.kat
Łukasz Danielak (long)817


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz