Cyklonraport 17.07 - 23.07

Najważniejszą imprezą w tym tygodniu były Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego, które odbyły się w Serocku, również w wersji dla amatorów. Nie mogło nas tam zabraknąć.

Udział w mistrzostwach wzięli czterej nasi zawodnicy. Paweł Albrycht zajął 21 miejsce w swojej kategorii wśród amatorów, zaś wśród kolarzy z licencją nasi zajęli w kategoriach odpowiednio miejsca 39 (Paweł Szulim), 52 (Łukasz Łyjak) i 68 (Adam Skolimowski).

W PolandBike w Kozienicach Szymon Cygan zajął mocne, 6 miejsce w kategorii na dystansie Max, natomiast Robertowi Szymańskiemu, wyjątkowo, nie udało się tym razem wskoczyć na podium (8 miejsce).

Szymon:
Tym razem poszedłem po rozum do głowy i ustawiłem się w pierwszej linii. Dużo to jednak nie dało, bo trzymałem się w grupie bez problemu, ale po ok. 1km czołówka ścięła zakręt a ja z rozpędu i zewnętrznej pojechałem właściwie (nie miałem wyboru) i straciłem ze 20m w grupie. Pierwsze 10km były mocne, ale cały czas trzymałem się w samej czołówce. Po rozerwaniu pierwszego sektora mocno się uspokoiło a nawet czasami robiło się leniwie. Zasadniczo bardzo mi się nie podoba tak nierówna jazda, zależnie kto jest z przodu - albo robią podchody i prędkość spada do 25kmh, albo się jakiś koń wkurzy i ciśnie do 50kmh. Po ok. 35km tą metodą 12 osobowa grupa się rozerwała, ja zostałem w tej 2-giej. Tutaj z nierówną jazdą/brakiem współpracy było jeszcze gorzej. Momentami udawało się zorganizować zmiany po 20-30sek a potem wszystko szło w łeb - czaili się ludzie niemiłosiernie. 10km przed metą przy takim zwolnieniu do 20km chłopak z Kross'a się wkurzył i pocisnął w opór, ekipa ruszyła za nim, ale jeden gość zahaczył o moją kierownicę i prawie zaliczyłem szlify do rowu. Uratowałem się ale zostałem w tyle, dalej jechałem sam, równym tempem acz już na oparach, bo mnogość sprintów wcześniej dała popalić. W efekcie zaliczyłem najwyższy rating w dotychczasowej karierze maratonowej i całkiem przyzwoite miejsca przejechawszy 71km ze średnią 29.7 km/h.

Tymczasem małżeństwo Grabków cały tydzień spędziło rowerowo na Pojezierzu Drawskim. Obszerniejszą relację z tego rajdu rowerowego można przeczytać TUTAJ

Zestawienie wyników:

PolandBike 23.07 Kozienicem. openm. kat.
Szymon Cygan (max)126
Robert Szymański (mini)1598
Mistrzostwa dla amatorów w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego 23.07 Serockm. openm. kat.
Paweł Albrycht21
Mistrzostwa Polski Masters i Cyclosport w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego 23.07 Serockm. openm. kat.