Cyklonraport 8.05 - 14.05

Ten tydzień był rekordowy, jeśli chodzi o ilość osobocyklonostartów. Prawdopodobnie spowodowało to przyjście (wreszcie) prawdziwej wiosny. Weekend był piękny, słoneczny i ciepły, co zachęciło do aktywności fizycznej, również tej nierowerowej ;)


Duża ekipa pojawiła się na ŻTC w Rawie Mazowieckiej (Memoriał Feliksa Rawskiego). W serii Super Prestige wystartowali Adam Skolimowski, który zajął miejsce 10 w kategorii, Paweł Szulim, Łukasz Łyjak i Krzysiek Smoliński, zaś na Fit Race zabłysnęli Paweł Perczyński (1 miejsce w kategorii) oraz Robert Szymański (5 miejsce).Powodzeniem cieszył się też wyścig z cyklu Mała Liga XC w Wiązownie, gdzie stawiła się cała rodzina Małek (4 osoby) a także Robert Rosochacki i Piotr Wrona. Najlepiej poszło Piotrkowi i Justynie Małek. Oboje zajęli 3 miejsce open (wg. płci) oraz 2 w swoich kategoriach.Szymon Cygan postanowił wreszcie pościgać się na rowerze i stawił się na Polandbike'u w Nadarzynie. W tych samych zawodach wystartował też, jak zwykle, Antek Kurman (7 miejsce) oraz Robert Szymański (1 miejsce w kategorii).

Szymon:

Zadowolony jestem - jak na ponad 7 miesięcy nie ścigania się na rowerze, start z drugiego sektora (to akurat chyba dobrze) i glebę na 43 km, wyszło nieźle - wyraźnie lepiej niż pierwszy maraton w zeszłym roku. Ale od początku: Zaplanowałem sobie, że pojadę raczej zachowawczo, ale wyszło jak zwykle :)... chociaż 'w opór' pojechałem dopiero na drugiej pętli. Do 30 km jechałem w grupie, na odcinku asfaltu, będąc z tyłu 'peletonu' drugiego sektora, postanowiłem wyskoczyć na przód przed singlami i kopalnią piasku (czy co to tam jest). Chyba było to trochę za wcześnie i może lepiej było wskoczyć na 2-gie miejsce w grupie, bo do piachu było jeszcze kawałek i musiałem mocniej popracować. Całościowo koncepcja jednak była słuszna, bo na technicznym kawałku urwałem ekipę bez problemu z wyjątkiem jednego gościa, co okazało się szczęśliwe, bo praca zmianami dała drobre efekty. Doszliśmy jeszcze jednego gościa, ale ten okazał się strasznym pasożytem :) Na podjazdach (jakkolwiek symbolicznych) trochę mi uciekali, ale potem ich spokojnie dochodziłem (chyba za bardzo palili nogi). W końcu na singlowo-błotnym odcinku im uciekłem - być może ten współpracujący mi pozwolił, żeby odegrać się na pasożycie :) Niestety chwilę potem na banalnym zakręcie z drogi w ścieżkę albo lewa ręka mi spadła z kierownicy, albo zaryłem kołem - nie wiem co się stało, ale walnąłem glebę zaplątując obie lewe kończyny w rower tak, że najpierw byłem przekonany, że zwiększyłem ich ruchomość w sposób nieprzewidziany przez producenta. Okazało się jednak, że to tylko stłuczenia i skurcze. Leżenie i zbieranie się zajęło minutę z groszami, ale w tym czasie objechali mnie ci 2 i jeszcze 'peleton' drugiego sektora. Zanim się z powrotem rozkręciłem też trochę potrwało. Mimo wszystko wróciłem do 1-go sektora. Dowodzi to, że pomimo iż trening specyficzny jest najbardziej skuteczny, to bieganie rowerowi też służy.Poniżej zestawienie wyników:


PolandBike 14.05 Nadarzynm. openm.kat
Szymon Cygan (max)3423
Robert Szymański (mini)1311
Antek Kurman (cross)7
Mała Liga XC 13.05 Wiązownam. openm.kat
Filip Małek189
Mikołaj Małek2510
Piotr Małek32
Robert Rosochacki2210
Justyna Małek32
Piotr Wrona4922
ŻTC 13.05 Rawa Mazowiecka - Memoriał Feliksa Rawskiegom. openm.kat
Adam Skolimowski (Super Prestige)10
Paweł Szulim (Super Prestige)22
Łukasz Łyjak (Super Prestige)23
Krzysztof Smoliński (Super Prestige)22
Paweł Perczyński (Fit Race)1
Robert Szymański (Fit Race)5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz