Cyklonraport 1.05 - 7.05


Długi weekend spędziliśmy pracowicie. O dobrych występach Cyklona w pierwszej jego części pisałam w poprzednim raporcie, pora na część drugą, która rozpoczęła kolejny tydzień tego sezonu.
Adam Skolimowski postanowił się "zarżnąć" i po dobrych startach w sobotę i niedzielę w ostatni weekend kwietnia, dobił się w poniedziałek, 1 maja, startując w Cisowianka Road Tour w Nałęczowie. Wyraźnie jednak dwa poprzednie wyścigi dały mu się we znaki, gdyż zajął dopiero 29 miejsce w kategorii. Lepiej poszło Łukaszowi Łyjakowi, który uplasował się na pozycji 16. Łukasz nie zmarnował okazji, aby się pościgać także 3 maja i w kolejnym etapie Road Tour w Janowie Lubelskim zajął 14 lokatę.Szymon Cygan, w ramach urlopu i pobytu w okolicach Żywca, spontanicznie wystartował w lokalnym biegu Minimaraton o Puchar Wójta gminy Świnna na około 4,5km i zajął w biegu piąte miejsce open z czasem około 17:32 ;) Odnoszę wrażenie, że Szymon postanowił się przekwalifikować z MTB na bieganie, co - jak widać - całkiem dobrze mu wychodzi.

Szymon:
"Wstałem rano, zjadłem porządne śniadanie, uradowany piękną pogodą i gotowym rowerem stojącym na tarasie. Już się miałem ubierać, a tu sąsiadka zadzwoniła, że jest we wsi taki bieg coroczny i jeśli pobiegnę to będą mi kibicować. Chwilę pobiłem się z myślami, wsiadłem na rower i pojechałem się zapisać. W tym czasie biegała już młodzież szkolna. Na starcie biegu dla 'starszych' stawiło się około 20 osób, ale na oko można było wytypować mocniejszych 2 biegaczy. Po starcie okazało się, że jeszcze jeden młody był raczej z tych rączych. Po 100 metrach biegłem 4-ty, 3-ci dylał solo, a 2 pierwszych razem. Po kilkuset metrach za plecami towarzystwo też zniknęło. Okolica ma to do siebie, że płasko nie jest, no a maraton tydzień wcześniej też odcisnął piętno na moich nogach. 4-ty kilometr zrobiłem w czasie gorszym niż średni z półmaratonu (acz był cały lekko pod górę). Jakieś 250 m przed metą usłyszałem za sobą tupanie. Nie bardzo było z czego, ale przyspieszyłem na finiszu. Konkurent miał jednak większy zapas i zaraz przed metą mnie przeskoczył. V-te nie IV-te, ale i tak było fajnie. Kategoria wiekowa 20-40 nie faworyzuje 39-latka :) Chyba od 20 lat nie ścigałem się na tak krótkim dystansie."


Jednak sam Szymon chyba już ma trochę dość biegackiego życia i postanowił wrócić do tego, co powinien robić w Klubie Kolarskim, czyli do jeżdżenia na rowerze.

Szymon:
"Sezon biegowy w moim wykonaniu został zamknięty, pora wrócić do naturalnego środowiska. Na dobry początek przyszedł 9-dniowy weekend majowy w Beskidach. Rower górski w górach to jednak co innego niż na Mazowszu, szczególnie w Beskidach po deszczu na szlakach, którymi ściągane jest drewno albo są rozjeżdżane przez osobników nie mających dość charakteru, żeby napędzać się siłą własnych mięśni :) Oczywiście ciężko na szlaku zrobić uporządkowany trening, ale jak w planie jest "dowolne MTB" to jest zabawa. Sprzęt cierpi, ale po to w końcu jest. Dłuższych tras nie udało mi się zrobić. Pojeździłem po stałych trasach, ale i te zmieniają się wyraźnie w zależności od pogody i pory roku."Większa reprezentacja Cyklona pojawiła się w tym tygodniu na PolandBike'u w Radzyminie i jak zwykle był to bardzo dobry występ. Antek Kurman na dystansie MiniCross był piąty, zaś w swoich kategoriach na Mini Robert Szymański i Paweł Kołodziejek zajęli odpowiednio 3 i 7 miejsce.

Silna ekipa Cyklona pojechała w weekend w Świętokrzyskie szukać błota. Znaleźli.


A poza tym... korzystamy z nielicznych jeszcze przejawów wiosny i kręcimy... i jesteśmy zadowoleni, choć może przez ten cholerny zimny wiatr, nie wyglądamy... ;)


Podsumowanie wyników:


PolandBike 06.05 Radzyminm. openm.kat
Paweł Kołodziejek (mini)137
Robert Szymański (mini)1263
Antek Kurman (cross)5
Cisowianka Road Tour 3.05 Janów Lubelskim. openm.kat
Łukasz Łyjak (pro)3514

Minimaraton o Puchar Wójta gminy Świnna 1.05m. openm.kat
Szymon Cygan (4,5km)55
Cisowianka Road Tour 1.05 Nałęczówm. openm.kat
Łukasz Łyjak (pro)4216
Adam Skolimowski (pro)6329

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz