Cyklonraport 24.04 - 30.04

Początek "długiego weekendu", a my nie zasypiamy gruszek w popiele. Na pierwszy ogień, w sobotę, poszedł bardzo błotny wyścig z cyklu Cyklokarpaty w Przemyślu, gdzie Paweł Laskowski nie tylko reprezentował Cyklona ale także Straż Graniczną. W klasyfikacji Straży Paweł zajął solidne, 20 miejsce.

Paweł:

"Moje pierwsze Cyklokarpaty w Przemyślu. W organizacji zawodów spory udział miała Straż Graniczna rozgrywająca w ich ramach własne mistrzostwa MTB. Trasa była śliska a miejscami od błota koła przestawały się obracać podczas prowadzenia roweru, do tego o jeździe na niektórych odcinkach można było tylko marzyć, brodząc w bagienku. Temperatura nie rozpieszczała ale na szczęście nie padało w trakcie jazdy, choć noc poprzedzająca upłynęła pod znakiem deszczu. Trasa była dość łatwa technicznie ze sporą ilością asfaltu (chyba w ramach równowagi dla błotka). Od samego początku jechałem dość ostro - start z 3-ego sektora zobowiązuje, ale po kilku kilometrach noga przestała podawać i zaczęła się walka z samym sobą. Były skurcze, kilka razy leżałem (nie chodziło o odpoczynek) błoto zalepiało opony i przerzutki ale i tak po wjeździe na metę poczułem niedosyt zmęczenia i wiem, że mogło być szybciej. Cyklokarpaty Przemyśl to długie podjazdy i błoto - dużo błota."Także w sobotę, na długiej, 117-to kilometrowej trasie w Zduńskiej Woli, w wyścigu szosowym z serii DSR Road Maraton walczył Adam Skolimowski. Adam wywalczył 12 pozycję w kategorii traktując to jako rozgrzewkę przed wyścigiem z cyklu ŻTC Super Prestige w Łyszkowicach, który odbył się następnego dnia, a na którym zajął trzecie miejsce w kategorii. Gonił go Paweł Szulim, który ukończył wyścig na 6 miejscu. 
Bardzo dobry wynik odnotowali także Filip Bojdecki na Mazovii w Łodzi, który na dystansie Mega był piąty w kategorii, oraz Paweł Kołodziejek, który w kategorii uplasował się tuż za podium na dystansie Mini Polandbike w Legionowie.

Ponieważ nie tylko starty liczą się w tym sporcie, niektórzy z nas spędzili weekend na porządnych treningach, biorąc udział w lokalnych bardziej i mniej kameralnych ustawkach oraz treningach w zorganizowanych grupach, takich jak KFC czy Babka.

Poniżej zestawienie wyników z weekendu:

ŻTC Bike Race Super Prestige 30.04 Łyszkowicem. openm.kat
Adam Skolimowski3
Paweł Szulim6
PolandBike 30.04 Legionowom. openm.kat
Paweł Kołodziejek (mini)84
Cisowianka Mazovia MTB Marathon 29.04 Łódźm. openm.kat
Filip Bojdecki (mega)915
Gatta Prestige Race / DSR Road Maraton 29.04 Zduńska Wolam. openm.kat
Adam Skolimowski (117km)2112
Cyklokarpaty 29.04 Przemyślm. openm.katm. Straż Graniczna
Paweł Laskowski (mega)1325720

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz