Żegnamy sezon zimowy.


Patrząc na pogodę za oknem nie sposób oprzeć się wrażeniu, że zima już nas opuściła...

Dla przypomnienia: tak wygląda zima ....


Co prawda wiadomo, że "w marcu jak w garncu", a "kwiecień przeplata", ale chyba czas myśleć już o sezonie letnim.
Przygotowania do niego przebiegłuu nas dość sprawnie, chyba nie ma takich, którzy spali i nic nie robili ...
a to w przypadku formacji czysto amatorskiej ze średnią 2 dzieci na rodzinę nie jest proste :)
Przeprowadzaliśmy wspólne grupowe treningi, część osób regularnie pracowała na torze w Pruszkowie, kilku zdarzyło się załapać na biegówki. Trenażery huczały...
Ci bardziej ukierunkowani na wyniki, a nie zabawę mieli możliwość korzystania ze wsparcia naszego partnera Adama Starzyńskiego - Pro Cycling Promotion (www.procycling.com.pl / www.prorunning.pl)
Zadziwiające jest, jak wiele osób Adamowi udało się zachęcić do biegania :)
Co więcej ... nikomy to nie zaszkodziło, a wręcz wszystkim pomogło.
Jak co roku monitorowaliśmy naszą formę wykonując testy FTP. Ostatni klubowy test w okresie przygotowawczym jeszcze przed nami...
Znakomicie kończy się również "sezon transferowy". Do ekipy dołączają kolejne osoby oraz (co cieszy szczególnie) "gotowe" małżeństwa i rodziny, dzięki czemu Klub staje się prawdziwą familijną ekipą, gdzie każdy może znaleźć miejsce dla siebie. Odeszła nam wprawdzie jedna para ... ale pojawiło się za to jedno narzeczeństwo ... if you know what I mean ... :D (gratulacje dla Kasi i Rafała). Szymon dołaczył za to do grona szczęśliwych ojców (również gratulacje).

O przebieg przygotowań do lata zapytaliśmy kilku z naszych zawodników:

Adam Grabek - dołączył do nas pod koniec sezonu 2014 i do tej pory zastanawia się, dlaczego tak późno wziął się za rowerowanie.
"Pierwszy w życiu okres przygotowawczy do sezonu startowego. Ustalenia z listopada vs. realizacja: 
1. treningi techniki w lesie – były (kochanie, co się stało? dlaczego jesteś cały zakrwawiony?) 
2. spinning 2 razy w tygodniu – był (Panie instruktorze serce mi wypadło. Może pan podnieść, otrzepać i mi podać?) 
3. rozciąganie – było (człowiek całe życie pracował, żeby tego nie robić!) 
4. taniec ? – ok. był 
5. Narty biegowe – hm……….. buty dostałem pod choinkę, z nartami czekałem na śnieg …może w następnym sezonie. 
A! I jeszcze rower zrobiony na nowy sezon."

Marcin Lirski - testuje wytrzymałość żony dodając do trójki dzieci, pracy, zaangażowania w klub swoje treningi.
"Sezon przepracowałem dość solidnie... na tyle na ile się dało :) W zasadzie to drugi tak przepracowany sezon z rzędu po kilkuletniej przerwie, więc jestem zadowolony. Testy nie wykazały przyrostów mocy, ale zrzuciłem około 10 kg, co poskutkowało znacznym podniesieniem mocy progowej w porównaniu z ubiegłorocznymi zimowymi testami. Czyli w "cyfrach" jestem znacznie mocniejszy niż rok temu. A jak będzie w rzeczywistości pokaże już sezon, który ze względu na tryb pracy zacznie się dość późno bo w maju, ale zakończy też trochę później - po pierwszych startach przełajowych w grudniu. Tak więc na szlifowanie formy mam jeszcze chwilę :)
Moje podsumowanie nie byłoby pełne, gdybym nie wspomniał o tym, co się dzieje w Klubie. Z mojej perspektywy jest super moc i energia. Wiadomo, że nie sposób uniknąć tarć, ale każdy z członków KK Cyklon dorzuca coś od siebie i z zimy na zimę mamy coraz fajniejszą ekipę. To daje jeszcze więcej energii przed kolejnymi wyzwaniami."

Łukasz Łyjak - to jego druga zima w KK Cyklon. A ambicja to jego drugie imię :)
"Druga zima ze świadomymi treningami. Pierwsza jako tata :) Plan treningowy został zrealizowany niemalże w 100%. Czuje się znakomicie i mam nadzieję, że taki też będzie sezon :)"

Krzysiek Waślicki - bezkompromisowy pasjonat MTB. Przejedzie 1000 km samochodem dla 50 km w górach na rowerze.
"Pierwsza zima przepracowana w 100% zgodnie z planem. Może nie w 100%, bo pracując, nie jest to możliwe, ale nie było obijania sie. Samopoczucie bardzo dobre, nie moge sie doczekać sezonu."

Przemek Staszkiewicz - człowiek wyjazd. W sezonie prawie co tydzień na jakiejś epickiej wyprawie.
"Grudzień zacząłem od upadku i kontuzji barku, po której z wyglądu już zawsze będę trochę krzywy. Treningi mtb musiałem na kilka tygodni odpuścić, ale zimy na pewno nie przespałem. W styczniu udało się wyskoczyć w góry Świętokrzyskie a w lutym pościgać się w Jabłonnej. Kolejna zima bez trenażera, teraz czekam na wiosnę w górach."

Marta Krzymowska - nie jest łatwo godzić rolę zawodnika i mamy. W 99% znacznie trudniej niż taty - bądźmy szczerzy :) Jej się to udaje...i to całkiem nieźle.
"Ta zima była wyjątkowo demotywująca. Często nie chciało mi się trenować, często musiałam się zmuszać. Wyjątkowo często - jak na mnie - byłam chora. Jednak uważam, że pracowałam solidnie - na tyle na ile mogłam w tych okolicznościach. Jestem zawiedziona wynikami swoich testów FTP ale i tak z utęsknieniem wyczekuję już pierwszych startów bo przecież nie chodzi o waty tylko o zabawę :)"

To co? Kilka fotek?
Zima była w tym roku wyj atkowo łagodna...nawet tam gdzie zawsze leżał śnieg można było kręcić...

Bieganie. Prawie sami debiutanci .... :)

"Młodzież" po szkoleniu z techniki jazdy. Wszyscy cali i zdrowi :) 

Smolińscy na torze. Jeden z kilku "układów" rodzinnych.

Początek sezonu zimowego. Orienteering w Zagórzu.

Na jednym ze spotkań z Procyclingiem.

Nielicznym udało się nawet pobiegać na nartach...

Poznaj swój próg FTP...

To naprawdę jest zdjęcie z zimy ....
Aktywności pozatreningowe.

.... jak to podpisać ?? :)


Biegacze.

Szosy w okolicach Warszawy :)

O planach na nadchodzący sezon będziemy informowali ... na pewno zobaczycie nas na etapówkach MTB (Mtb Trophy, MTB Challenge), szosowych (Lubelska Vuelta, być może również Road Trophy), niezmiennie mocnym punktem programu będzie Poland Bike Marathon - po dość wysoko zawieszonej poprzeczce w zeszłym roku będziemy starali się zająć wyższe miejsce w "generalce". Będą "grane" czasówki, wyścigi szoswe z serii ŻTC, Puchar Mazowsza XC...
Na pewno poczytacie również o wyjazdach i wyprawach - żeby Wam to ułatwić zmieniliśmy układ prawego paska na naszej stronie. Wystarczy kliknąć wybrany region i zobaczycie, co ciekawego można tam zrobić.
Sekcję cały czas będziemy rozbudowywali i udoskonalali, aby stała się formą przewodnika po sprawdzonych szlakach - warto ją obserwować :)

Na koniec dziękujemy naszym partnerom i przyjaciołom. W zimie szczególnie ważne dla nas jak co roku jest wsparcie:
PROCYCLING.COM.PL
PRORUNNING.PL
NUTREND
CHAMPION CLUB
z dużą przyjemnością informujemy również, że 
RUDY PROJECT oraz SKIFOTO.PL
zostają z nami na kolejny sezon.

I to cyba tyle podsumowania...jest dobra energia, jest dobtra pogoda, jest forma...do zobaczenia na szlaku!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz