Cyklonraport 23-29 kwietnia

Początek bardzo długiego "majowego" weekendu przyniósł świetne wyniki naszym szosowcom na dwóch wyścigach z cyklu ŻTC (Fit Race). W Rawie Mazowieckiej, w sobotę, nasi Panowie zajęli dobre lokaty, odpowiednio 5 (Paweł Albrycht) i 8 (Michał Ficoń). W niedzielę, w Łyszkowicach Michał jeszcze "poprawił" i zameldował się na 4 miejscu w kategorii i 6 miejscu open.

Z kolei MTBowo nasi walczyli na Cyklokarpatach w Przemyślu i na kolejnej edycji PolandBike w Legionowie.

Paweł Laskowski (Cyklokarpaty)
Poraz pierwszy od 2013r. Cyklokarpaty w Przemyślu przywitały słońcem i brakiem błota. Tak sucho jeszcze nie widziałem, choćby dlatego, że to mój drugi start na tej trasie. Tym razem org postarał się ominąć część czarnego szlaku z wiecznym błotem. Ta modyfikacja sprawiła, iż pomimo około 1100 m przewyższenia było szybko. Nawet w pewnym momencie za szybko. Na 18 kilometrze trasy szybki zjazd polna drogą i ... OTB. Przy prędkości trochę ponad 30km/h przyciśnięcie rowerem musiało zaboleć. Żołnierze zabezpieczający trasę widzący moj "lot" chcieli wezwać karetkę ale nie było potrzeby. Najgorszą rzeczą jednak okazał się pęknięty wózek przerzutki. Pojawiła się myśl o rezygnacji. Na szczęście pękła tylko jedna część więc można było kontynuować jazdę tylko bardzo ostrożnie zmieniając przełożenia. Udawało się do około 30 kilometra gdzie przerzutka została wciągnięta w tylne koło. Jechałem akurat podjazd więc powoli i tylko pokrzywiłem przerzutkę kończąc jej żywot. Dalej na na jednym przełożeniu byle do mety. Udało się ukończyć pomimo ran, siniaków i awarii sprzętu z czasem 2:28:09. 170 MEGA kat MOpen - m 227/320 kat MMOpen - m 214, kat MM3 - m 88 w przyszłym roku będzie lepiej.
Adam Grabek (PolandBike):
Młodszy już nie będę, szybszy...się zobaczy. Mogę z dumą stwierdzić, że w Legionowie byłem najszybszym zawodnikiem KK Cyklon Warszawa - bo inni nie wystartowali ;) Nie wpłynęło to na mój wynik w całej stawce. Zająłem miejsce, do którego widać jestem predysponowany i do którego zaczynam się przyzwyczajać. I chyba muszę pogodzić się z myślą, że o podiach mogę zacząć myśleć kiedy już moi konkurenci nie podołają zdrowotnie albo po prostu wymrą. I radością moją jest to, że nie muszę czekać tak długo jak reszta moich kolegów z klubu. Poza tym już niedługo etap w Nadarzynie, który wymaga głównie kopyta, a nie umiejętności, co daje nadzieję na poprawienie samopoczucia, a w sprzyjających okolicznościach także sektora.
Przemek Staszkiewicz, nasz kolega nieścigający się, ale za to odkrywający wciąż nowe ścieżki, zameldował się w Beskidzie Niskim, skąd przywiózł masę powodów do zazdrości.
Mateusz Piechnik znalazł czas na treningowe podsumowanie kwietnia:
Kwiecień był dość intensywny. Udało się wykonać 19 jednostek treningowych. Pod okiem Maćka plan treningowy nabrał rąk i nóg. Ogólnie jestem teraz "przymulony" treningami i trochę ciężki, ale świeżość powinna przyjść na dniach. Już w ten weekend rozpoczynam sezon startowy od kameralnego mitingu w okolicy gdzie wystartuje na 100 i 200m.. W maju zapowiadają się jeszcze fajne starty na warszawskim AWF-ie, w Piasecznie, a później na moim podwórku, czyli na Orle. Aby móc startować na mitingach klasy I potrzebna była licencja zawodnicza, co poskutkowało jednocześnie tym, że od tygodnia reprezentuje klub Polonia Warszawa. Czarną koszulę już mam, liczę na to, że nie oberwę na dzielnicy od sympatyków Legii ;) Przy okazali mam możliwość trenować razem z młodymi, stołecznymi lekkoatletami. To fajne uczucie biegać odcinki z 19-to czy 20-to latkami i wcale nie odstawać :) Z ciekawszych ostatnio wyników mogę wymienić treningowe 25.33s na 200m. Będzie się działo.

Wyniki:


Cyklokarpaty Przemyśl 28.04m. openm. kat
straż graniczna
Paweł Laskowski (mega)2258723
ŻTC Rawa Maz. 28.04m. openm. kat
Paweł Albrycht (FR)145
Michał Ficoń (FR)188
ŻTC Łyszkowice 29.04m. openm. kat
Michał Ficoń (FR)64
PolandBike Legionowo 29.04m. openm. kat
Adam Grabek (mini)306104Brak komentarzy:

Prześlij komentarz