Raport tygodniowy 47 - 51

Sezon na CX i XC trwa w najlepsze :)

Foto: Adam StarzyńskiOtwarte Mistrzostwa Mazowsza w kolarstwie przełajowym
2015-11-22

Michał Rotnicki, 15/22 Masters
Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w kolarstwie przełajowym - to taka wersja mistrzostw wszechświata tylko ze bardziej. Akcja odbyła się w galaktyce Kobyłka las Noma. Trasa zacna, podbiegi po piachu, single i przeurocze zjazdy. Jak na CX całkiem stromawe. Towarzystwo zacne, mocne reprezentacje Żoliber, Ośka Warszawa, WKK itd. pozwoliły mi z dumą zakończyć tylko z jednym dublem :P. 

Foto: Adam Starzyński

,,Ustawka" w Kolarstwie Przełajowym # 2
2015-11-29

Michał Rotnickibrak oficjalnych wyników :)
Gruba impreza, z radyklalnym podejściem. Do startu dopuszczone tylko osoby na rowerach CX. Trasa bardziej XC niż CX. Tempo szalone, zabawa przednia, czyli 50 min w trupa totalnego. 
XC PolandBike Mikołajkowy Konstancin 20152015-12-06Szymon Cygan, 4 w M2, 6 Open
Impreza w konwencji nie całkiem na poważnie - trochę uczestników w strojach Mikołajów, przynajmniej jeden aniołek. Do tego zdublowani jechali dalej, co robiło różnicę. Trasa za to bardzo fajna - w parku przy tężniach konstancińskich zaliczała wszystkie dziury, górki i stosy kamieni jakie dało się znaleźć. Pogoda też zupełnie nie Mikołajkowa. Ja do startu podszedłem jednak nie tak lekko - charakter miał treningowy, jednak uwzględniony był w planie zarządzanym w ramach tajnej cyklońskiej strategii trenowania. Dzień wcześniej zrobiłem podręcznikowy trening przedstartowy, najadłem się dobrze przy okazji imienin córki, więc istniało podejrzenie, że jestem dobrze przygotowany :) Idąc za sugestią Piotrka Małka zaraz po starcie starałem się nie przesadzić i chyba dobrze to wyszło. Jedno okrążenie jechaliśmy razem, chyba na początku drugiego na drobnym zacięciu na piaszczystym podjeździe Piotrek mi uciekł. Dalej szło raczej równo, tylko konieczność wyprzedzania dublowanych była czasami męcząca, a nie wszędzie się oczywiście dało wyprzedzać. Gdzieś koło 3-go okrążenia zobaczyłem spieszonego Piotrka - ogumienie odmówiło mu dalszej współpracy. Do końca dojechałem bez przygód i nie dałem się zdublować. Co prawda nie byłem pewien, czy koniec był właściwym końcem, więc szybko podjechałem do budki orgów i dowiedziałem się, że byłem 6-ty open. Chwilę potem dojechał Janek. Generalnie przyjemna to była impreza, pogoda dopisała, towarzystwo również - doping Damiana i Agaty na trasie bezcenny! Szkoda, że Piotrka sprzęt wyeliminował - nie jest to metoda zdobywania wyższych miejsc, która by mi odpowiadała.
Piotr Małek, guma :(
Jadę sobie spokojnie zgodnie z planem pierwsze 3 kółka, wjeżdżam na 4 zaczynam trochę przyspieszać i w połowie czuję, że mnie wozi, patrzę na tył a tu powietrza nie ma, no ale tylko na dole :). Pompki brak, dętki brak, zestawu naprawczego brak, nikt z mijających też nic nie miał = KONIEC JAZDY :(
Podsumowanie: Trasa fajna i jak dla mnie OK. Gumę złapałem jak wyprzedzałem dublowanych zawodników jadąc gdzieś po krzakach :( Następny start to triathlon zimowy - muszę się pod tym kątem (czyli łapania laczków) lepiej przygotować :)

I jeszcze film :


Wyniki


XC Polandbike 2015 - Mikołajkowy Konstancin 6/12m.katm.open
Agata Zakrzewska3-
Szymon Cygan46
Jan Skorek1225
Piotr Małek3383
Kolarski Wyścig Przełajowy Legia MTB Maraton 5/12m.katm.open
Piotr Wrona426
Kinga Zgorzelska11
Mistrzostwa Mazowsza w Kolarstwie Przełajowym 22/11m.kat.
Michał Rotnicki15


Rok temu na Instagramie