Raport tygodniowy 40 tydzień 2014

W tym tygodniu aktywność Klubu zdominowało jedno wydarzenie ... finał Poland Bike w Wawrze.
Na starcie stanęło kilkunastu zawodników. Niektórzy sezon zakończyli, inni grzeją sie przed sezonem przełajowym. Sporo naszych wybrało dystans najdłuższy i zarazem najbardziej malowniczy, bo obejmujący długie single nad Świdrem i Mienią. Wśród "długodystansowców" byli między innymi Janek Skorek, Szymon Cygan, Marcin Lirski .... dwóch ostatnich na mecie dzieliła zaledwie jedna sekunda. Miejsca odpowiednio: 35 kat/69 open ; 38 kar / 74 open ; 37 kat / 73 open. Niektórzy dojechali z wyraźnym niedosytem (jak na przykład Szymon), inni z dość wyraźnymi symptomami powrotu do formy (np. Marcin, który poprawił swój czas z zeszłego roku oniemal pół godziny ... ). Na wyscigu była również klasyfikacja samorządowców, w której jeden z naszych nowych zawodników - Adam Grabek zajął 6 miejsce (awans o 4 pozycje w stosunku do ubiegłego roku, w którym Adam zaczął swoją przygodę z MTB :-) ) W kategorii Adam był 53, w Openie 280.
Sezon kończymy z poczuciem dobrze wykonanej pracy. Drużyna zajęła 9 miejsce w klasyfikacji Teamów realizując w 100% założenia z początku sezonu (chcieliśmy być w pierwszej dyszce). Powoli przyjdzie czas na podsumowania i plany na przyszły sezon ... jednak to jeszcze nie koniec jazdy.
W sobotę 18.10 Harpagan, gdzie wystawiamy nasz skład ... w niedzielę 19.10 XC na Kopie Cwila w Warszawie i CX Godzina w Piekle w Lublinie. Trzymajcie kciuki!!!