Raport tygodniowy 40 tydzień 2014

W tym tygodniu aktywność Klubu zdominowało jedno wydarzenie ... finał Poland Bike w Wawrze.
Na starcie stanęło kilkunastu zawodników. Niektórzy sezon zakończyli, inni grzeją sie przed sezonem przełajowym. Sporo naszych wybrało dystans najdłuższy i zarazem najbardziej malowniczy, bo obejmujący długie single nad Świdrem i Mienią. Wśród "długodystansowców" byli między innymi Janek Skorek, Szymon Cygan, Marcin Lirski .... dwóch ostatnich na mecie dzieliła zaledwie jedna sekunda. Miejsca odpowiednio: 35 kat/69 open ; 38 kar / 74 open ; 37 kat / 73 open. Niektórzy dojechali z wyraźnym niedosytem (jak na przykład Szymon), inni z dość wyraźnymi symptomami powrotu do formy (np. Marcin, który poprawił swój czas z zeszłego roku oniemal pół godziny ... ). Na wyscigu była również klasyfikacja samorządowców, w której jeden z naszych nowych zawodników - Adam Grabek zajął 6 miejsce (awans o 4 pozycje w stosunku do ubiegłego roku, w którym Adam zaczął swoją przygodę z MTB :-) ) W kategorii Adam był 53, w Openie 280.
Sezon kończymy z poczuciem dobrze wykonanej pracy. Drużyna zajęła 9 miejsce w klasyfikacji Teamów realizując w 100% założenia z początku sezonu (chcieliśmy być w pierwszej dyszce). Powoli przyjdzie czas na podsumowania i plany na przyszły sezon ... jednak to jeszcze nie koniec jazdy.
W sobotę 18.10 Harpagan, gdzie wystawiamy nasz skład ... w niedzielę 19.10 XC na Kopie Cwila w Warszawie i CX Godzina w Piekle w Lublinie. Trzymajcie kciuki!!!

Raport tygodniowy 39 tydzień 2014

Ostatni weekend startów w MTB przed nami. Na starcie Poland Bike w Wawrze spodziewamy się mocnej ekipy kilkunastu zawodników KK Cyklon.
Niektórzy już w ubiegłym tygodniu zaprezentowali rosnącą formę. Na Legia MTB Maraton w Wesołej stawili się Marcin Lirski, Łukasz Łyjak i Robert Szymański.
Łukasz z Marcinem współpracowali zgodnie przez całość długiego dystansu, a o kolejności na mecie zadecydował finisz po którym Łukasz zajął 2 miejsce open i pierwsze w swojej kategorii, natomiast Marcin 3 open i drugie w kategorii.
Robert zmierzył się z krótszym dystansem i zajął na nim znakomite pierwsze miejsce w swojej kategorii.
Dobre wyniki są efektem ciężkiej pracy, choć bez wątpienia pomógł również szeroko zakrojony carboloading, jaki wykonaliśmy poprzedniego dnia :)
W sobotę mieliśmy bowiem kolejne klubowe grillowanie, na którym w mega rodzinnej atmosferze integrowaliśmy się korzystając z przepięknej jesiennej aury ....

Zdjęcia z grilla (oraz wiele wiele innych) możecie obejrzeć na naszym klubowym instagramie: http://instagram.com/kkcyklon

Do zobaczenia w Wawrze !

Raport tygodniowy 38 tydzień 2014

Kolejny weekend z piękną pogodą przyniósł wysyp naszych startów...
W przedostatniej edycji Poland Bike w Jasienicy pojechali:
Krzysiek Smoliński, Łukasz Łyjak, Michał Soliński, Robert Szymański, Dawid i Robert Rosochaccy.
Najwyższą lokatę zajął Dawid - doskonale taktycznie pojechany wyścig i pierwsze miejsce w kategorii !
Na drugim miejscu w swojej kategorii uplasował się Robert Szymański. Co ciekawe, dzień wcześniej zrobił dokładnie to samo na Skandii w Dąbrowie Górniczej, gdzie wykończył klocki i na Poland Bike'u jechał bez tylnego hamulca !
Łukasz, który pryjechał jakieś 15 minut przed rozpoczęciem wyścigu i zajął jakże znakomite ostatnie miejsce w sektorze wywalczył 5 miejsce w kategorii, Krzysiek 19, a Robert Rosochacki, któremu noga wyjątkowo nie podawała - 50.
Na uwagę zasługuje również występ Tymona Lirskiego, który w najkrótszym wyścigu w kategorii 2-4 lata otarł się o pudło i zajął czwarte miejsce ;-)
Tego samego dnia wieczorem w Mińsku Mazowieckim na szosie startowało dwóch naszych. Marcinowi Lirskiemu udało się ukończyć wyścig, natomiast Maciek Szulim testował twardość mińskiego asfaltu po tym jak mu wystrzeliła opona w przednim kole. Na szczęście skończyło się "zaledwie" na potłuczeniach, szlifach i lekkich stratach w sprzęcie...
Nasze kolejne starty to Legia MTB w Wesołej 05.10 oraz wielki finał Poland Bike tydzień później. Trzymajcie kciuki!